„Czy .SEX pokona istniejące domeny narodowe?”. Pod tym hasłem odbędzie się pierwsza edycja konferencji z cyklu Domain Meeting

Już 22 września 2011 odbędzie się pierwsza edycja konferencji Domain Meeting! Domain Meeting to cykliczne spotkanie rodzimych przedstawicieli branży domenowej oraz małych i średnich firm w Polsce. Jego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań na rynku domenowym i sposobów ich wykorzystania w biznesie.

Czy już wkrótce przeglądarki będą wyświetlały nam w paskach adresowych takie nazwy domen jak bmw.car czy football.sport? Podczas 41. spotkania ICANN w Singapurze przegłosowano otwarcie przestrzeni nazw domen najwyższego poziomu, otwierając drogę do uruchomienia przynajmniej 300, a może i 1000 nowych rozszerzeń gTLD. Czy to oznacza koniec rejestrów narodowych? Czy zamiast kupowania domen z końcówką .PL będziemy przychylniej patrzyli na nazwy takie jak .SEX, .TRAVEL czy .WARSAW? Na te i inne pytanie odpowiedzą eksperci podczas pierwszej edycji konferencji Domain Meeting.

Pierwsze spotkanie Domain Meeting odbędzie się już 22 września 2011 w Warszawie pod hasłem „Czy .SEX pokona istniejące domeny narodowe?”. Podczas spotkania zostaną poruszone tematy związane z nowymi końcówkami, rejestrem narodowym, a także rynkiem wtórnym – wszystkim, dzięki czemu firmy mogą rozwijać swoją ofertę i dostarczać nowe produkty na rynek.

„To pierwsza edycja naszego spotkania, ale ma ono już swój właściwy ciężar gatunkowy. Poruszymy kluczowe i aktualne tematy związane z rynkiem domen, a do czynnego udziału udało się nam zaprosić najważniejsze firmy i organizacje w branży, choćby NASK, SEDO, premium.pl, Tucows/OpenSRS czy home.pl. Dodatkowym atutem będą bez wątpienia warsztaty, tam eksperci podzielą się z uczestnikami fachową wiedzą związaną z praktyką rynku. Nie wyobrażam sobie, żeby zainteresowani branżą nie byli z nami we wrześniu w Warszawie” – mówi Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl i organizator spotkania Domain Meeting.

Podczas konferencji zostaną poprowadzone m.in. dwie sesje ściśle praktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Pokażemy, jak budować wartość firmy z wykorzystaniem domeny i jak pozyskiwać domeny w świetle obowiązujących przepisów prawnych.

Druga, równoległa sesja będzie przeznaczona dla inwestorów domenowych. Tutaj skupimy się na kwestii skuteczności działań handlowych na rynku wtórnym, powiększaniu wartości domeny oraz kwestiach podatkowych.

Jako uczestnik spotkania zyskujesz:

  • dostęp do fachowej i aktualnej wiedzy z rynku usług domenowych,
  • możliwość poznania najważniejszych osób w branży i rozmowę z nimi podczas sesji networkingowych.

 Uwaga! Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – warto więc zarejestrować się już teraz!

 Do zobaczenia na Domain Meeting!

 Szczegółowe informacje na temat agendy oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://domainmeeting.pl. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Dariuszem Nawojczykiem (+48 71 733 65 70, info@domainmeeting.pl).

Napisz komentarz