Partnerzy

W 1991 r. NASK podłączył Polskę do Internetu. W dotychczasowej formie organizacyjnej, jako jednostka badawczo-rozwojowa, działał od grudnia 1993 r. do 1 października 2010 r.

Obecnie zgodnie z ustawą z dnia 30 kwietnia 2010 r. O instytutach badawczych Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa funkcjonuje jako instytut badawczy. NASK jest wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych. Oferuje nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów biznesowych, administracji i nauki. Kompleksowe rozwiązania, indywidualne podejście Koncentrujemy się na projektowaniu, budowie i utrzymaniu zintegrowanych systemów teletransmisyjnych. Budujemy sieci korporacyjne o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Oferujemy szerokopasmowy dostęp do Internetu na terenie całego kraju.

W ofercie NASK jest telefonia, kolokacja i hosting, a także usługi w dziedzinie wideotransmisji (wideostreaming). Świadczymy usługi z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Ściśle współpracujemy z operatorami krajowymi i międzynarodowymi – mamy status partnera BT Infonet. NASK oferuje dostęp do sieci przy użyciu technologii radiowej. Uruchomione zostały już stacje bazowe w największych miastach Polski: w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. NASK pokrył także zasięgiem swych stacji bazowych znaczną część województwa świętokrzyskiego w ramach projektu „e-świętokrzyskie”.

W 2009 roku do sieci zostały podłączone m.in. Olsztyn, Płock i Radom. Działalność naukowa We współpracy z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prowadzimy działalność naukową i badawczo-wdrożeniową. Są to m.in. projekty z dziedziny jakości usług teleinformatycznych (QoS – Quality of Service) i bezpieczeństwa systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem biometrycznych metod identyfikacji. Aktywnie działamy w wielu organizacjach i stowarzyszeniach międzynarodowych (FIRST, CENTR, TERENA, RIPE), uczestniczymy w projektach Unii Europejskiej.

 


premium.pl powstało z potrzeby odpowiedzi na zapotrzebowane klientów polskiego rynku domen i stanowi obecnie najnowocześniejszy podmiot obsługujący rejestrację domen na rynku pierwotnym oraz transakcje nazwami domen na rynku wtórnym w Polsce.

Naszym klientom dajemy szeroką gamę usług najwyższej jakości przy najniższych cenach, m.in.:

  • rejestrację domen internetowych
  • zarządzanie domenami
  • aukcje domen: tradycyjne, holenderskie oraz z opcją Kup Teraz
  • nowatorskie formy kupna domeny, takie jak możliwość dzierżawy domeny, a także jej zakupu na raty
  • zabezpieczenie transakcji kupna-sprzedaży domen poprzez funkcję escrow
  • błyskawiczny transfer oraz elektroniczną cesję domen

Nasze procedury podlegają procesom ciągłego doskonalenia, co zwiększa skuteczność i efektywność obsługi naszych klientów. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo prawno-finansowe współpracujemy z dwiema wiodącymi kancelariami prawnymi, które zapewniają zgodność naszych procedur kupna-sprzedaży z obowiązującym w Polsce prawem. Nasze usługi oparte są o centra danych gts GTS energis zlokalizowane m.in. w Warszawie. Posiadana zwielokrotniona infrastruktura serwerów, systemów kopii zapasowych, urządzeń sieciowych, systemów zasilania oraz połączeń do Internetu umożliwia nam zapewnienie ciągłości świadczenia usług dla naszych klientów, przy jednoczesnej ochronie danych przed niepowołanym dostępem.

Oprócz bezpieczeństwa oferujemy swoim klientom także pełne wsparcie telefoniczne (call center) oraz elektroniczne (e-mail). Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od pon. do pt. w godzinach 8:00-18:00. Dodatkowo nasze usługi zintegrowane są z najważniejszymi kanałami płatności dostępnymi w Internecie, zapewniając natychmiastową realizację zamówionych usług w trybie on-line.

 


Rynek domen Sedo łączy razem kupujących i sprzedających ułatwiając osobom i firmom nabywanie domen w celu osiągnięcia sukcesu i obecności w internecie. Rynek domen Sedo jest najbardziej aktywny w branży przemysłowej i oferuje największy wybór jakościowych domen na świecie, z ponad 18 milionów dostępnych do sprzedaży!

Sedo oferuje wszystkie potrzebne narzędzia do zakupu, sprzedaży i przepływów pieniężnych, ponadto oferta Sedo obejmuje także oszacowanie domen, usługi pośrednictwa, promocje i popularny program parkowania domen w Sedo. Ponad 6 milionów domen jest obsługiwanych w ramach tego programu Sedo zarobiając i promując ich sprzedaż.

Ostatnio, w dziewiątą rocznicę powstania firmy, Sedo osiągnął niezwykły sukces w organizacji globalnego rynku domen i ekspansji w zakresie szerokiego wyboru usług dotyczących nazw domen.

Obecnie Sedo zatrudnia ponad 150 pracowników w biurach znajdujących się w ponad 25 krajach w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Sedo polega na kreatywności i zaangażowaniu naszych pracowników w dalszym rozszerzeniu zasięgu naszych usług, niezależnie od języka lub lokalizacji.

Najważniejsze priorytety Sedo zawsze dotyczyły badań i rozwoju, którego wyniki wyznaczały drogę do innowacji i powiększenia różnorodności usług. Dzięki szerokiej gamie usług w zakresie domen i obsługi klientów, Sedo istnieje i rozwija się jako dostawca kompleksowych domen o międzynarodowo rozpoznawalnej marce.

 


NetArt istnieje od 1997 roku zapewniając kompleksową obsługę Klientów w zakresie rejestracji oraz pośrednictwa sprzedaży domen internetowych. Świadczy także usługi hostingu oraz tworzenia Stron WWW.

Liczba 500 tys. obsługiwanych domen daje firmie NetArt niekwestionowaną pozycję lidera polskiego rynku rejestracji domen i usług hostingowych. Przekłada się to na około 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych w Polsce i ponad 300 tys. obsługiwanych Klientów. NetArt jest największym w Polsce pracodawcą wśród firm świadczących usługi rejestracji domen i hostingu oraz jednym z największych, polskich pracodawców w branży internetowej – zatrudnia ponad 200 osób. NetArt jest partnerem NASK oraz EURid.

NetArt świadczy usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center zlokalizowane w Krakowie. Własna infrastruktura zapewnia niezależność od zewnętrznych operatorów telekomunikacyjnych gwarantując niezawodność działania bliską 100%.

Najwyższą jakość obsługi Klienta, umożliwia system CRM zapewniający automatyczne oraz bezpieczne zamawianie usług 24h/dobę. System jest zintegrowany z najważniejszymi kanałami płatności dostępnymi w Internecie, zapewniając uruchamianie usług w trybie on-line. Wysoka wydajność CRM umożliwia obsługę ponad 1 miliona transakcji rocznie. Usługi świadczone przez NetArt dostępne są w serwisach produktowych: nazwa.pl oraz serwery.pl.

 


home.pl istnieje od 1997 roku i jest największym dostawcą usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez Internet.

Z naszych usług korzysta już ponad milion użytkowników. home.pl jest największym Partnerem NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej) w zakresie usług rejestracji domeny krajowej .PL. home.pl jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Firma stale współpracuje ze światowymi liderami technologicznymi w celu rozwoju oferty.

Do grona kluczowych Partnerów naszej firmy należą m.in. AMD, Google, Microsoft. W roku 2009 firma otrzymała Złoty Laur Konsumenta oraz spełniła rygorystyczne standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji, co potwierdzone zostało wdrożeniem systemu zgodnego z normą ISO 27001:2005 (w Polsce przeprowadzono dotychczas mniej, niż 100 certyfikacji tego typu – głównie w bankach i instytucjach zaufania publicznego).

 


Tucows provides domain names, email and other services through our extensive reseller network, called our OpenSRS group. We sell these services directly to consumers and small businesses through our unified Retail group known as Hover.

Through OpenSRS we manage over 11 million domain names, millions of mailboxes for a network of over 12,000 web hosts, ISPs (Internet Service Providers), and other resellers around the world.

YummyNames oversees the tens of thousands of domain names owned by Tucows, most of which generate advertising revenue. We offer domain name consulting services specifically designed for marketers, along with sales and leasing of premium domains from the Tucows portfolio through the YummyNames website.

Headquartered in Toronto, we have offices in Europe and the United States. We were among the first group of thirty-four registrars to be accredited by the Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) in 1999. We remain active in Internet governance issues.

 


EuroDNS jest światowym liderem dostarczającym w ramach jednego systemu rejestrację domen w niemal wszystkich krajach na świecie. Posiada akredytację ICANN oraz kilkudziesięciu krajowych oraz globalnych rejestrów.

Z technologii rejestracji domen rozwijanej przez EuroDNS korzystają najwięksi rejestratorzy domen na lokalnych rynkach w Europie i nie tylko, oferując usługi pod własną marką. EuroDNS aktywnie uczestniczy w rozwoju rynku domen, wspierając każde nowe rozszerzenia poprzez ich implementację i dostarczenie Klientom od pierwszych faz priorytetowych rejestracji wstępnych dedykowanych właścicielom zastrzeżonych znaków handlowych.

EuroDNS to sprawdzony partner, dysponujący narzędziami spełniającymi wysokie oczekiwania Registrarów, przedsiębiorców oraz inwestorów domen.