Prelegenci

Lista prelegentów naszego spotkania jest naprawdę wyjątkowa. Udało się nam zaprosić ekspertów, którzy podzielą się z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą.

Przemysław Bojczuk, premium.pl

pb02

Pierwsze domeny do celów prywatnych zarejestrowałem w 2002 roku, jednak rynek domen odkryłem dopiero w 2005. Początkowa inwestycja w wolne wówczas nazwy szybko się zwróciła przynosząc środki na kolejne rejestracje, a już wkrótce odkryłem że dużo atrakcyjniejsze domeny można przejąć po ich wygaśnięciu.

Przez kolejne lata pielęgnacja domenowego portfolio była bardziej hobby niż pracą, aż do uruchomienia przeze mnie w kwietniu 2008 serwisu Złapane.pl, oferującego skuteczne przechwytywanie polskich domen. Kolejną inwestycją było stworzenie panelu do zarządzania domenami skrojonego dla inwestorów rynku domen – tak powstał projekt PPD.pl, który wkrótce wzbogacił się o giełdę domen oraz przejął funkcję Złapane.pl, oferując przechwytywanie.

Całość została w 2011 roku przekształcona w serwis premium.pl, który przez kolejne dwa lata był liderem wzrostu na rynku domen .pl, osiągając w dniu swoich drugich urodzin ponad 100 000 utrzymywanych domen oraz 35 000 sfinalizowanych transakcji.

Roman Malinowski, NASK

Roman MalinowskiOd 1 sierpnia 2012 kieruje działem domen internetowych w NASK, reprezentuje NASK w organizacjach CENTR i ICANN. Poprzednio, pracował jako doradca dyrektora NASK.

Jest absolwentem Instytutu Automatyki i Systemów Sterowania Politechniki Łódzkiej, gdzie po ukończeniu studiów pracował przez wiele lat zajmując się badaniami, projektowaniem i wdrażaniem cyfrowych systemów sterowania w instalacjach przemysłowych.

Wiedzę i doświadczenie zawodowe zbudował w laboratoriach IBM oraz pracując przez kilkanaście lat dla IBM Polska gdzie zajmował się zarządzaniem projektami i zespołami projektowania systemów dla instytucji finansowych i sektora publicznego.  Przez ponad dwanaście lat pełnił wysokie funkcje menedżerskie w IBM Global Services, a następnie dyrektora operacyjnego ds. sprzedaży i wiceprezesa IBM. Zarządzał i koordynował projekty korporacji IBM między innymi w Polsce, w tym projekty centrów przetwarzana danych i laboratorium oprogramowania Tivoli. Wyróżniony wieloma nagrodami korporacji za wybitne osiągnięcia w przywództwie i zarządzaniu rozwojem biznesu.

Michał Pleban, AfterMarket.pl

MichauTwórca serwisu AfterMarket.pl, największej giełdy domen internetowych w Polsce. Od dziesięciu lat związany z biznesem internetowym, tworzy z pasją kolejne dochodowe serwisy. Dzięki połączeniu niezwykłych zdolności inżynierskich z talentami organizacyjnymi i biznesowymi, zaczynając od zera w krótkim czasie przeniósł AfterMarket.pl do grona czterech największych rejestratorów domen w Polsce.

Matthias Meyer-Schönherr, SEDO

Matthias Meyer-SchoenherrMatthias joined Sedo in Mai 2007 as Director of Business Development – International / Asia. In this function, he is responsible for establishing and maintaining Sedo’s relationship to registrars and registries and developing business opportunities around the world for Sedo, the world’s largest marketplace and leading domain parking company. Since April 2008, Matthias is also responsible for managing Sedo’s Asian and International Parking Sales teams.

Since 2013 Matthias moved into the role of Head of Business Development Europe and Asia Pacific and concentrated on Registrar and Registry Services. His previous experience was in working directly with a domain registry and registrar for 6 years including with the Public Interest Registry (PIR), which manages the top level domain, .ORG. Matthias studied business administration at the University of Marburg for 2 years followed by law studies at the University of Cologne.

Patrycja Krol, SEDO

Patrycja KrolW 2007 roku zaczęłam pracować w firmie Sedo. Przez pierwsze 2,5 roku pracowałam w różnych departamentach firmy – to z kolei dało mi możliwość dobrego wglądu w potrzeby i wymagania klientów Sedo. Od 2010 roku pracuję w międzynarodowym zespole specjalistów do spraw sprzedaży, zakupie i parkingu domen jako Account Manager. Jestem odpowiedzialna za polski rynek w firmie Sedo z powodu mojego polskiego pochodzenia. Czekam na możliwość wsparcia w rozwoju polskiego rynku domen.

Izabela Nowacka, nazwa.pl

izabela nowackaDoktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego UJ. Specjalizuje się w prawie nowych technologii. Współpracuje z nazwa.pl i Kancelarią Radcy Prawnego Joanny Chruściel.

Marcin Polak, nazwa.pl

6Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 roku współpracuje z nazwa.pl w ramach Działu Prawnego. Specjalizuje się w prawie autorskim oraz prawie nowych technologii ze szczególnych uwzględnieniem domen internetowych.

Wielokrotnie występował jako pełnomocnik stron w postępowaniach spornych przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji oraz przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących domen internetowych. Prowadzi własną kancelarię prawną.